24 Kasım Öğretmenler Günü

67

Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “Başöğretmenlik” ünvanının verildiği 24 Kasım Öğretmenler Günü, 1981 yılından itibaren coşkuyla kutlanmaktadır.

Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında gelen sevgi, şefkat ve fedakarlık mesleği olan öğretmenlik; bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerlidir.

Öğretmenlik bütün mesleklerin temelidir. Toplumda saygın meslekler edinmiş olan şahısların hepsi kendini insan yetiştirmeye adamış bir öğretmenin eseridir.

Eğitim ordumuzun yüklendiği sorumluluk öylesine önemlidir ki yoğurup şekillendirdiği nesillerin başarı veya başarısızlıklarında öğretmenlerimizin verdiği eğitimin izleri görülecektir. Kendisini mesleğine adamış öğretmenlerimiz var oldukça eğitim ve öğretimde arzu ettiğimiz noktalara kısa sürede ulaşacağımızdan hiçbir şüphe duymuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aramızdan ayrılan ve görevi başındayken şehit olan bütün öğretmenlerimizi ve eğitimcilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm eğitim çalışanlarımızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü can-ı gönülden kutluyorum.

Önceki İçerikCumhuriyet Bayramı kutlu olsun
Sonraki İçerikNeden her zaman muhtaç olanlardan satın aldığımız zaman güç bizde oluyor?